Gençlik ve Spor Bakanlığı İslam Karşıtı Oyunlara Savaş Açtı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, içerisinde İslam karşıtlığı barındırdığı gerekçesiyle aralarında Call of Duty, Resident Evil gibi oyunların bulunduğu oyunlara savaş açtı.

Son zamanlarda artış gösteren İslamofobi, oyunlara da sıçradı. İslam ve Türk karşıtlığı barındıran oyunlara da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından müdahale edilmeye başlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, içerisinde İslamofobi barındıran Guitar Hero, Devil May Cry, Resident Evil, Call of Duty, Ayo Dance, Minarett Attack, Bomb Gazze, Clive Barker’s Undying, Pacman, Muslim Massacre, Zack & Wiki, Serious Sam ve Hitman oyunlarına karşı “oynamayın” tarzında bir uyarı yaptı.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığı, oyunlar içindeki İslam ve Türk düşmanlığına dikkat çekmek ve halkı bilgilendirmek için oyunlardaislamofobi.com adlı bir internet sitesi oluşturdu.

Konuyla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın Twitter’dan gönderdiği tweetler ise şu şekilde;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. oyunlarda-islamofobi Gençlik ve Spor Bakanlığı İslam Karşıtı Oyunlara Savaş Açtı! için yorumda bulun

    Gençlik ve Spor Bakanlığı İslam Karşıtı Oyunlara Savaş Açtı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gençlik ve Spor Bakanlığı İslam Karşıtı Oyunlara Savaş Açtı! için ilk yorumu yapabilirsin.