Gmail Hacklendi, Hackleyen Hacker Ödülü Kaptı!

Google’ın ücretsiz mail servisi olan Gmail‘de bir hacker tarafından büyük bir açık bulundu. Google, hackleyen hackerı ödül vererek tebrik etti.

Günümüz e-posta servislerinin vazgeçilmezlerinden olan Gmail, hızlı ve kullanıcı dostu arayüzüyle kullanılması en kolay mail servislerinden birisi oldu.

Fakat Gmail’in geçtiğimiz günlerde büyük bir güvenlik açığı ortaya çıkarıldı. Pakistanlı bir hacker tarafından bulunan açık, istenilen herkesin Gmail hesabına erişmeyi mümkün kılıyordu.

Ahmed Mehtab isimli öğrenci tarafından keşfedilen güvenlik açığında, Google, aynı kullanıcıya ait olduğunu belirlediği hesapları ortak gibi algılıyor ve tüm hesapları birbirine bağlıyor. Bu mantığı kullanan Ahmed Mehtab, kullanılan hesaplardan birisi zaman aşımından dolayı silindiyse, o kullanıcı adıyla yeni bir hesap açıp diğer bağlı hesaplara kolayca ulaşıyordu.

Google tarafından bulduğu açığın karşılığı olarak para ödülü verilen Ahmed Mehtab, ülkesinin basın servislerinde de büyük bir yer buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gmail-hacklendi Gmail Hacklendi, Hackleyen Hacker Ödülü Kaptı! için yorumda bulun

    Gmail Hacklendi, Hackleyen Hacker Ödülü Kaptı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gmail Hacklendi, Hackleyen Hacker Ödülü Kaptı! için ilk yorumu yapabilirsin.