Göktürk 1 Uydusu Yarın Uzaya Fırlatılacak!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin istihbarat ihtiyacını sağlayacak olan Göktürk 1 uydusu, bugün saat 16:51‘de Fransız Guyanası’ndan uzaya fırlatılacak.

Göktürk 1 uydusu, Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin askeri alanlarda ihtiyacı olan istihbarat bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla üretildi ve bugün saat 16:51’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın da katılımıyle Fransız Guyanası’ndan uzaya fırlatılacak.

Uzaya fırlatılmasının ardından ilk sinyalin 68 dakika sonra alınması bekleniyor. Böylece istihbarat çalışmaları da hızlı bir şekilde başlamış olacak.

gokturk-1-uydusu

Görsel Kaynağı: Anadolu Ajansı

Dünyadaki benzer uydulara göre oldukça daha yüksek görüntü kaliteli görseller aktaracak olan Göktürk 1 uydusu; kamu kurum ve kuruluşları için çevre ve yapılaşmanın izlenmesi, tarımsal rekolte tespiti, belediyecilik uygulamaları, sınır kontrolü, kadastro faaliyetleri gibi birçok alanda uzaktan algılama görevleri yapılabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gokturk-1-uydusu-bugun-firlatilacak Göktürk 1 Uydusu Yarın Uzaya Fırlatılacak! için yorumda bulun

    Göktürk 1 Uydusu Yarın Uzaya Fırlatılacak! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göktürk 1 Uydusu Yarın Uzaya Fırlatılacak! için ilk yorumu yapabilirsin.