Google aramalarına hayvan sesleri geldi!

Arama motoru devi Google, bugün devreye soktuğu yenilikle hayvanların seslerini de bize söyleyebilecek. İşte Google’ın hayvan sesi teknolojisi!

Günden güne daha çok kullanılan ve dünyada en çok tercih edilen arama motoru Google, her yönden kullanıcıların aradıklarını tam sonuç olarak ulaştırmaya çalışıyor. Şimdi ise hayvanların seslerini bize dinletebilecek.

google-aramalarina-hayvan-sesleri-geldi

Hayvanların seslerini merak eden kullanıcılar için devreye soktuğu özellikle, hayvanların çıkardığı sesleri bize söyleyebilecek.

  • Yani bundan böyle Google’da hayvan sesi araması mümkün olacak.
  • Aynı zamanda hayvan sesi araması mobil platformlarda da aktif halde ve sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Bunu yapmak için örneğin “Miyav” diye arattığımızda Google’ın sesli asistanı “Miyav” sesi çıkarıyor. Özellik şu an sınırlı sayıda hayvan için kullanılıyor. 19 hayvan için devrede olan bu özelliğin ilerleyen günlerde sayısını arttıracağını söyleyebiliriz.

Kedi, maymun, inek, ördek, aslan, fare, baykuş, domuz, rakun, horoz, koyun, kaplan, hindi, kaplumbağa, grönland balinası, kambur balina, kurt ve zebra şu an sesleri dinlenebilen hayvanlar arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. google-aramalarina-hayvan-sesi-arama Google aramalarına hayvan sesleri geldi! için yorumda bulun

    Google aramalarına hayvan sesleri geldi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google aramalarına hayvan sesleri geldi! için ilk yorumu yapabilirsin.