Google Chrome’un yeni tasarımı ile tanışın: Materyal!

Arama motoru devi Google‘ın tarayıcısı Chrome, internete adeta hız kazandırmıştı. Şimdi ise tasarım değiştiriyor. İşte Chrome’un Materyal tasarımı!

Geçtiğimiz günlerde iOS cihazlardaki yerini sağlamlaştırmak isteyen Chrome, WKWebView kullanarak kilitlenme oranını %78 düşürmüş ve Javascript’i optimize ederek hızlandırmıştı.

Google Chrome‘un hız sorunu ve yüksek CPU kullanımı, bazı kullanıcıları tedirgin etmiş ve Google Chrome‘a karşı olumsuz bir tutum sergiletir olmuştu.

Yazılımsal olarak değişikliklerini tamamlayan Google, şimdi de görünüme de el atıyor. Aslında Google Chrome için temaları üçüncü parti olarak kullanabiliyoruz fakat o da Chrome‘u yavaşlatıyordu.

 

Google, Chrome için düzenleyeceği yeni tasarıma Materyal adını verdi ve Google Chrome‘a başarılı bir şekilde entegre edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. google-chrome-daha-hizli-olacak Google Chrome’un yeni tasarımı ile tanışın: Materyal! için yorumda bulun

    Google Chrome’un yeni tasarımı ile tanışın: Materyal! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Chrome’un yeni tasarımı ile tanışın: Materyal! için ilk yorumu yapabilirsin.