Google Haritalar’a Türkiye İçin Toplu Taşıma Özelliği Geldi!

Google, Haritalar servisini uzunca bir süredir güncellemeye devam ediyor. Son olarak bugün de İstanbul ve Ankara için toplu taşıma özelliğini devreye soktu.

Google Haritalar, yabancı ülkelerdeki gelişmelerini Türkiye’deki uygulamasına da yavaş yavaş entegre etmeye başladı. Yurt dışında oldukça aktif bir şekilde kullanılan toplu taşıma özelliği bugün Türkiye’deki kullanıcılar için de sunuldu.

Türkiye için şu anlık İstanbul ve Ankara şehirleri denemek amacıyla aktifleştirildi. Eğer herhangi bir problem olmazsa Türkiye’deki tüm iller için bu özellik devreye sokulacak.

  • Google Haritalar Toplu Taşıma Özelliği Nedir?

Toplu taşıma özelliği sayesinde yaşadığınız şehirdeki herhangi bir konuma dair otobüs, tren, vapur, deniz otobüsü, metrobüs, bazı dolmuş hatları ve tramvay gibi toplu taşıma araçlarının güzergah bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Eğer siz de İstanbul veya Ankara’da yaşıyorsanız özelliği test etmek için Google Haritalar’ı açarak sol üst kısımda bulunan “3 çizgili” butona basıp “Toplu Taşıma” seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. google-haritalar-toplu-tasima Google Haritalar’a Türkiye İçin Toplu Taşıma Özelliği Geldi! için yorumda bulun

    Google Haritalar’a Türkiye İçin Toplu Taşıma Özelliği Geldi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Haritalar’a Türkiye İçin Toplu Taşıma Özelliği Geldi! için ilk yorumu yapabilirsin.