Google ile Beyaz Saray’ı gezin!

Amerika Birleşik Devletleri‘nin yönetim merkezi olan Beyaz Saray, kapılarını kullanıcıların izlemesini sağlamak için Google‘a açtı.

Tüm dünyada yılbaşının gelmesiyle birlikte hazırlıklar başladı. Kutlama hazırlıklarının sürdüğü bir yer olan ABD‘nin merkezi Beyaz Saray‘ı bilgisayardan sanal olarak gezmek için Google harekete geçti.

beyaz-saray-google

Çektiği 360 derecelik görüntüleri 4K kalitesinde YouTube VR‘da yayınlayan Google şimdiden beğenileri toplamış gibi görünüyor. Kullanıcılar saat farketmeden istedikleri an YouTube VR üzerinden 4K kaliteyle Beyaz Saray‘ı sanal olarak gezebilecek.

Sanal tur için videoyu cep telefonunuzda açtıktan sonra Google Cardboard veya Galaxy VR gibi sanal gerçeklik gözlüklerinden birini takmanız yeterli.

Eğer herhangi bir VR cihazına sahip değilseniz YouTube‘da video üzerinde bulunan yön tuşlarının yardımı ile Beyaz Saray turu yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tekin dedi ki:

    Beyaz Saray’da gibi hissettim kendimi resmen çok güzel bir teknoloji. Bunun daha da yaygınlaşmasını isterim. Yapanların ellerine sağlık ne diyelim 🙂