Google isim değiştirdi!

Arama motoru devi Google’ın üst düzey yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, bundan sonra Alphabet isimli bir şirket bünyesinde çalışmalarını sürdürecek.

ABD lokasyonlu Google şirketi, yeni bir yapılanmayla Alphabet adıyla yeni bir şirketin bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

Farklı bir deyişle bahsedersek, Alphabet büyük bir holding ve Google bundan sonra Alphabet’e bağlı bir firma olarak çalışmalarını sürdürecek.

google-alphabet-isim

Konuyu Alphabet’in internet sitesi abc.xyz üzerinden kamuoyuna duyuran Google kurucularından Larry Page, bu kararı büyüyen Google’ı ve çalışmalarını daha doğru ve rahat bir şekilde yönetebilmek adına aldıklarını belirtiyor.

Google’ın kendi temelindeki özelliği arama motoru ve internet reklamı gibi alanlar, şoförsüz otomobil ve uçak gibi yeni teknolojik faaliyetlerden ayrılacak. Alphabet çatısı altında varlık gösterecek olan Google şirketine YouTube, Androd, akıllı telefon uygulamaları ve bununla ilgili çalışmalar bağlı olacak. Google hisse sahiplerinin de bugünden itibaren”Alphabet” hisselerine sahip olduğu açıklandı.

Google’da CEO olan Larry Page, bu değişim ile birlikte Alphabet CEO’su olarak görev yapacak. Şirketin diğer kurucusu Sergey Brin ise, Alphabet’in başkanı olacak.

larry-page-alphabet-ceo

GOOGLE’IN YENİ CEO’SU PICHAI OLDU!

Google CEO’sunun Alphabet’in başının geçmesinin ardından boşalan koltuğa ise Android bölümü başkanı olan Sundar Pichai ismi getirilecek. 2008’de internet tarayıcısı Google Chrome’u faaliyete geçirdikten sonra Android departmanının başına gelen Pichai, Google’ın en başarılı kurmayları arasında gösteriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. google-isim-degistirdiok5WmiATbE2yNIQDv-0rrQ Google isim değiştirdi! için yorumda bulun

    Google isim değiştirdi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google isim değiştirdi! için ilk yorumu yapabilirsin.