Google, Renk Kodları Aramasını Aktifleştirdi!

Arama motoru devi Google, webmaster’ların ortak derdi olan renk kodlarına çözüm getirdi. Artık Google’da renk kodu araması yapılabilecek.

Webmaster’ların ve CSS tasarımcıların ortak sorunu olan renk kodları, şimdiye kadar uzun uğraşlara sebebiyet vermiştir. Bir renk kodunu bulmak için veya o renk koduna ait rengi görmek için Photoshop‘u açmak gibi uzun uğraşlar gerekiyordu.

Bu durumu fark eden arama motoru devi Google, arama kutusuna girdiğiniz renk kodunun ait olduğu rengi ve RGB kodlarını size sunuyor ve hatta altında bir çizgi olarak renk paletini de sunuyor.

google-renk-kodu-aramasi

Google Renk Kodu Araması

Örneğin bir renk kodunu Google’da arattığınızda, Google otomatik olarak o renk koduna ait rengi size sunuyor ve çerçevenin altında bulunan “Show Color Values” seçeneği ile de belirlediğiniz renge ait HEX, RGB, HSV, HSL ve CMYK değerlerini görebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google, Renk Kodları Aramasını Aktifleştirdi! için yorumda bulun

    Google, Renk Kodları Aramasını Aktifleştirdi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google, Renk Kodları Aramasını Aktifleştirdi! için ilk yorumu yapabilirsin.