Hindistan’da ücretsiz Facebook yasaklandı!

Bilindiği gibi Facebook, bazı bölgelerde ücretsiz ama sınırlı olarak Facebook erişimi sağlıyordu. Hindistan Telekom operatörü ise bunu yasakladı. Peki neden?

Hindistan’da şimdiye kadar kullanılan Facebook‘un ücretsiz ama sınırlı olan sürümü yasaklandı. Yasağı uygulayan Hindistan Telekom operatörü ise sebep olarak uygulamanın tarafsızlık ilkelerini ihlal etmesini gösterdi.

Yapılan bu yasaklama Hindistan için ilk değil. Daha önce de Facebook, Hindistanlı kullanıcılara erişmek için bu uygulamayı devreye soktuğunda, Hindistan Telekom Servisi bu uygulamayı bir kez daha yasaklamıştı.

Hindistan'da ücretsiz Facebook yasaklandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ferhat dedi ki:

  Bu bir yasak değil arkadaşlar. Bu özgürlüğe getieilne bir kısıtlamada değil. İsteyen ücretini ödeyerek yine facebook kullanabilir, ücretsiz girme özelliği kaldırılmış sadece.

 2. mahir dedi ki:

  böyle yerlerde yasaklar olur aslında çok büyütülecek bir olay değil bence. facebook aslında tamamen yasaklansa da insanlar artık eskisi gibi birbirleri ile konuşşa

 3. cwlerde dedi ki:

  Bu adam internet.org projesi ile ücretsiz internet ve ücretsiz facebook girişimlerini bu ülkelerde başlatmamış mıydı? Başlattığı projeyi yasaklayarak bu kadar yatırımı çürütmeye çalıştılar ki bu bence ciddi bir ders olur ve bundan sonraki süreç ve gelişimlerin en son uygulandığı ülke olur diye düşünüyorum 🙂

 4. Çağlar dedi ki:

  Neden böyle bir şey yapıyorlar ki , ücretsiz Facebook belkide facebook tarafından verilen en iyi hizmetlerden biri. Gerçekten saçma olmuş.

 5. serdar dedi ki:

  Hindistan’da yasaklansa da yine de girmek için bir yolunu bulurlar. Keşke tamamen kaldırılsa. O kadar çok milleti bağımlı olmuşki onsuz yapamıyoruz. Daha neler olacak hep beraber göreceğiz.