Instagram’dan önemli özellik: Kare fotoğraf zorunluluğu kaldırıldı!

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, artık sadece kare boyutlu fotoğrafların paylaşılmasını değiştirerek uygulamaya portre ve manzara boyutlu çekimler için yeni bir boyut ekliyor.

instagramda-yeni-donem

Instagram, yeni ve önemli özellik için yayınladığı blog yazısında şu açıklamaları yaptı:

“Kare boyutlar bizim her zaman bir parçamızdı ve öyle olmaya devam edecek. Bununla birlikte, paylaşmak istediğiniz görsel hikâye her zaman önce gelmeli. Biz de anlarınızı istediğiniz boyutlarda paylaşmanızı, daha kolay ve eğlenceli hale getiriyoruz.”

instagramda-yatay-fotograf-devri

Instagram’ın güncel olan versiyonu Apple ve Android cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Uygulamada paylaşılan her beş fotoğraftan birinin kare boyutlarda olduğunu belirten Instagram yönetimi, blog yazısında bunun zorluklarına da değindi:

“Bu tarz bir içerik paylaşmanın her zaman basit olmadığın farkındayız. Bazı arkadaşlarınız yatay boyutlardaki grup fotoğrafına giremiyor, videonuzun odağındaki kendisini sıkışmış hissediyor ve Golden Gate Köprüsü’nü baştan sona çekip paylaşamıyorsunuz. Bu yeni güncellemenin özellikle video uygulamasında oluşturacağı değişiklik için heyecanlıyız. Geniş ekranda hiç olmadığı kadar sinematik görülecek.”

Facebook, gittikçe aktif kullanıcı sayısı artan Instagram‘ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın almıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. instagram_yeni_guncelleme_boyut Instagram’dan önemli özellik: Kare fotoğraf zorunluluğu kaldırıldı! için yorumda bulun

    Instagram’dan önemli özellik: Kare fotoğraf zorunluluğu kaldırıldı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’dan önemli özellik: Kare fotoğraf zorunluluğu kaldırıldı! için ilk yorumu yapabilirsin.