İnternet Hızınızı Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor

Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, mevcut internet hızını 20 kat arttıracak dünyanın en hızlı internet tarayıcısını birlikte geliştirme kararı aldı.

internet hızını arttıran tarayıcı

Şu anda kullanılan Chrome, Safari, Edge ve Firefox tarayıcıları JavaScript’i kullanıyor. JavaScript çok güçlü bir dile sahip olsa da kullanıcıların istediği hıza erişilmesini sağlayamıyor. Bytecode isminde yeni bir temel oluşturacak olan Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, şu anda JavaScript kullanan tüm tarayıcılardan çok daha hızlı seviyede bir yenilik yapacak.

Dört büyük şirketin en iyi geliştiricileri bir araya gelerek WebAssembly’le birlikte farklı bir Bytecode geliştirerek internet hızının günümüze oranla 20 kat daha hızlı olması için kodlayacaklar. Taşınabilir kod olarak bilinen Bytecode, bir yorumlayıcı tarafından çalıştırılmasının yanı sıra makine diline de derlenebiliyor. Yazılım tarafından desteklenen komutlar, alışılmış donanım komutlarına benzemezler. Bu dört büyük şirketin oluşturacağı Bytecode, üzerinde yapılacak geliştirmeler sayesinde standart web uygulamalarını çok daha hızlı bir şekilde çalıştıracak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. turkiye-genelinde-internet-sikintisi-yasandi-705x290 İnternet Hızınızı Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor için yorumda bulun

    İnternet Hızınızı Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnternet Hızınızı Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.