iOS 9, Android 6.0’a fark atıyor!

Apple, açıkladığı güncel iOS kullanım oranlarıyla Android 6.0 Marshmallow‘a fark attıklarını belgelerle gözler önüne serdi. İşte o rakamlar!

Apple’ın developer.apple.com internet sitesi üzerinden açıkladığı rakamlara göre, iOS 9 adaptasyonunda mobil cihazlar oldukça ilerlemiş. Cihazların %77‘si artık iOS 9 kullanıyor. Yani bunun açıklaması da; her 4 Apple cihazdan 3’ü iOS 9 kullanıyor.

 

8 Şubat 2016 tarihine kadar olan veriler doğrultusunda iOS 9 kullanım oranı %77 iken, iOS 8 %17 ve daha eski iOS sürümleri ise %6 kullanım oranına sahip.

Google ise Android‘i geliştirmek için günden güne çalışmalar yapıyor ve yeni özellikler katmaya çalışıyor. Fakat bu çabalar iOS‘u geride bırakmaya ne yazık ki yetmiyor.

 

Ekim ayında piyasaya dağıtılan Android 6.0 Marshmallow, Android cihazların sadece %1.2‘sinde yüklü durumda. Android 5.x Lollipop toplamda %34.1 ve liderlik koltuğunu aylardır kaptırmayan Android KitKat ise %35.5 kullanım oranına sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. erdal dedi ki:

  İOS 9 tabiki Android’e fark atacak. En büyük özelliği açık kaynak kodlu olmaması. Açık kaynak kodlu tüm telefonlarda virüs salgını oluyor. O yüzden İOS her zaman Android’e bir adım önde. Eylül’e düzenlenecek İOS 10 tanıtımı ile devrim yaratacak özellikler gelmesi bekleniliyor.

 2. Murat dedi ki:

  İos ile android kıyaslanamaz bile herkes biliyor ki ios aldı basını gitti. Önümüzde ki zamanlarda da her ne kadar geliştirmeye calıssalarda iyice biticek gibi android.

 3. Emre dedi ki:

  1 ay sonrada başka haber yapılacak bu sefer android İOS’u geçti diye hepsi sır borsada yükseliş için. Kimene göre ios kimene göre de android. Ben ios kullanıyorum. Çok sağlam ve virüs derdi olmayan bir sistemç.

 4. Murat dedi ki:

  Her ürün piyasaa çıkmadan önce aynı lakırtılar dolaşıyor etrafta. Hangisinin daha iyi hangisinin kötü olduğunu ürün satılmaya başlanıp herkesçe test edilmeye başlanınca ortaya çıkacak.