iOS uygulamalar, Windows 10’da çalıştırılabiliyor!

Windows’un uygulama sorununu çözmek için çalışmalar yapan Microsoft, iOS uygulamalarının Windows 10 üzerinde kullanılmasını mümkün kıldı.

Yazılım konusunda dünya devi Microsoft, uzun zamandır Windows’taki uygulama sorunu için çalışmalar yapıyordu. Nihayet adeta bir devrim yaparak iOS uygulamalarının Windows 10’da çalıştırılabileceğini duyurdu.

Açık kaynaklı olarak yaratılan Windows’un önizleme araçları sayesinde iOS uygulamaları çalıştırılacak ve düzenlenebilecek.

ios-uygulamalar-windows-10-geliyor

Project Islanwood adı verilen projenin tamamlanması ile birlikte Windows Mağaza zenginleşecek. Çünkü artık iOS geliştiricileri uygulamalarını rahatlıkla Windows Mağaza’da yayınlayabilecek.

Şuan 32 ve 64 bit Windows 8.1 ve Windows 10’la çalışan kaynak kodlar, Github üzerinden indirilebiliyor. Daha fazla çalışmayla ilerletilecek olan proje, kısa bir süre içinde ARM işlemci ile çalışan cihazları da destekleyecek.

Github’a konulan kodlar ise tam şurada: TIKLA GİT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows-8-ios-android iOS uygulamalar, Windows 10’da çalıştırılabiliyor! için yorumda bulun

    iOS uygulamalar, Windows 10’da çalıştırılabiliyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS uygulamalar, Windows 10’da çalıştırılabiliyor! için ilk yorumu yapabilirsin.