iOS ve Android arasındaki fark!

  • iOS ve Android Arasındaki Farklar Nelerdir?

Son günlerde Windows işletim sisteminin de rekabete dâhil olma çabaları Apple ve Android firmalarını uygulamalarını geliştirmeye zorluyor.

iOS işletim sistemini donmama özelliği ile zirvede tutmaya çalışan Apple, daha geniş kapsamlı akıllı telefon trafiğine sahip Android’ten çoğu yönde üstün görünüyor. Peki, aslında birkaç ana başlıkla incelendiğinde iOS ve Android arasındaki farklar nelerdir bilmek ister misiniz?

Başta söylemek gerekir ki iOS sadece Apple ürünlerinde kullanımına izin verilen işletim sistemi. Android ise onlarca markanın işletim sistemi. Böyle olduğu için Android daha çok biliniyor ve haliyle daha çok problem üretiyor.

Android’e müdahale etmek biraz daha kolay iken iOS daha güvenilir bir çizgiye sahip. Android’in kullanım menüsü biraz daha sarmal bir yapıda iken iOS hemen hemen tüm menüleri aynı başlık altında, daha kolay ulaşılabilecek şekilde yerleştirmiş.

Herhangi bir PC ile bağlanmak istediğinizde iOS çeşitli güvenlik prosedürleri uyguluyor ve sizi biraz zorluyor. Android ise herhangi bir USB kablosu ile hızlıca ve herhangi bir güvenlik sorusu olmadan bağlanmanıza izin veriyor. Kimileri bunu güvenlik zafiyeti olarak değerlendirse de, kullanıcılar işlemlerin seri bir şekilde yapılabilmesinden hoşnut.

Güncelleme konusuna değinecek olursak, iOS bu alanda bir numara. Her yeni model iPad, tablet veya iPhone cihazında daha geliştirilmiş bir işletim sistemi sürümü verirken; Android yeni güncelleme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ios-ve-android-arasindaki-fark iOS ve Android arasındaki fark! için yorumda bulun

    iOS ve Android arasındaki fark! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS ve Android arasındaki fark! için ilk yorumu yapabilirsin.