iOS’ta sistem uygulamaları nasıl gizlenir?

Bildiğimiz gibi iOS cihazlarla beraber gelen sistem uygulamaları gizlenemiyor. Fakat ufak bir yöntemle iOS uygulamalarını gizleyebiliyoruz. Peki iOS uygulamaları nasıl gizlenir?

Apple, iOS cihazlarla birlikte gelen varsayılan sistem uygulamalarının gizlenmesine izin vermiyor. Birçok kullanıcı da gizlenemeyen ve kullanmadıkları bu uygulamalardan oldukça şikayetçi. Anlatacağımız adımları yaparsanız siz de iOS cihazınızdaki sistem uygulamalarını gizleyebilirsiniz.

sistem-uygulamalari-gizleme

  1. İlk adımda kullanmadığınız sistem uygulamalarını bir klasöre taşıyın.
  2. Daha sonra gizlemek istediğiniz sistem uygulamasını klasörün içerisinde ikinci bir sayfa oluşturup oraya taşıyın ve hemen ardından oradan kaldırıp üçüncü bir sayfa oluşturun.
  3. Son olarak da üçüncü sayfayı oluşturduktan hemen sonra parmağınız uygulamanın üzerindeyken ana ekran tuşuna bir kere basın. Bu işlemden sonra uygulama gizlenecektir.

Yapılan bu gizleme işlemi tabii ki uygulamaları kalıcı olarak kaldırmıyor. Uygulamalara yeniden erişmek için cihazı açıp kapatmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ios-uygulama-gizleme iOS’ta sistem uygulamaları nasıl gizlenir? için yorumda bulun

    iOS’ta sistem uygulamaları nasıl gizlenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS’ta sistem uygulamaları nasıl gizlenir? için ilk yorumu yapabilirsin.