iPhone 5SE çıkış tarihi ne zaman çıkacak fiyatı özellikleri!

Ortaya atılan iddialara göre Apple, 4 inç’lik bir iPhone üretecek. Peki iPhone 5SE’nin çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri ne olacak?

2016 yılı içinde iPhone 7, iPad Air 3, yeni MacBook modelleri ve Apple Watch 2‘u tanıtması beklenen Apple’ın, söylentilere göre 4 inç‘lik bir iPhone modeli üreteceği söyleniyor.

iPhone 5SE, iPhone 5’in geliştirilmiş bir sürümü olacak ve iPhone 5s görünümünde olsa da iPhone 6 özelliklerine sahip olacak.

 

Öte yandan 9to5mac‘in iddialarına göre de iPhone 5se modeli 15 Mart tarihinde tanıtılacak.

Peki iPhone 5SE özellikleri nasıl olacak?

Yapılan sızıntılara göre de iPhone 5SE; Live Photos destekli 8 MP arka kamera, 1.2 MP ön kamera, Apple Pay için NFC desteği, Apple A8 işlemci, Touch ID, 1 GB RAM, Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.2 bağlantısına sahip olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Mehmet dedi ki:

  Apple iyice şaşırdı yahu 5se nedir, Apple yapıyorsa en iyisini yapar orası ayrıda böyle değişik isimlere doğru kaymaya başladı sanki 😀

 2. Erdi dedi ki:

  Önce pahalısını çıkartıp ardından nispeten ucuzunu piyasaya sürmek de bir ticari hamle. Gerçi Türkiye’ de ucuzuna bile ucuz diyemeyeceğimiz için pek bir önemi yok. Ben tercih etmem açık konuşmak gerekirse.

 3. Arif dedi ki:

  Ben açıkçası halen daha böyle bir şeyin çıkacağına inanamıyorum. Apple ters köşe de yapabilir. Eğer iPhone5E çıkarsa gerçekten hayal kırıklığı yaşarım Apple için…

 4. Furkan dedi ki:

  Ben böyle 5c dir 5e dir versiyonlarının çıkmasını saçmalık olarak görüyorum. Onun yerine çıkaracaksın bir sonraki seriyi niye zaman kaybı yapıyorsun anlamıyorum. Çıkar iphone 7 yi sür piyasaya bak millet nasıl alıyor sonuçta..