iPhone 6 hacklendi!

Apple ve FBI arasındaki San Bernardino olayında FBI, dışarıdan yardım alarak İsrailli Cellebrite firması tarafından iPhone 5c modelinin şifresini kırdırmıştı.

Şifrenin kırılmasıyla iPhone kullanıcıları güvenlik konusunda şüphelenmeye başladılar. Kullanıcılar da şimdi FBI’ın her iPhone cihazını kırıp kıramayacağını merak ediyor.

  • iPhone hacklenme olayı nasıl gelişmişti?

İtalyan vatandaşı olan Lenorda Fabbretti, yakın zamanda ölen çocuğunun telefonundaki bilgilere erişim sağlamak için Apple ile iyi niyetli olarak iletişim kuruyor. Apple da bu isteği değerlendirerek dosyaların Cloud’a yüklü olup olmadığını kontrol ediyor ve Cloud’a yüklü olmadığı için yapılacak bir şeyin olmadığını söylüyor.

Tam bu esnada da İsrail merkezli şirket Cellebrite, babanın bu isteğinin onaylanmadığını fark ediyor ve yardımcı olmak istiyor. İşlemler başladıktan sonra bugün yapılan açıklamada Fabretti, iPhone’daki klasörlere ulaşabildiğini fakat klasörlerin içinin görülmediğini belirtti. Yani İsrailli şirket Cellebrite, iPhone 6‘yı hackledi ve bu işlemi her iPhone 6’ya uygulayabileceklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone-6-hack iPhone 6 hacklendi! için yorumda bulun

    iPhone 6 hacklendi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone 6 hacklendi! için ilk yorumu yapabilirsin.