iPhone 6s’in kasası inceliyor!

Apple’ın yeni nesil Macbook Air ve Macbook Pro’larda yer alan “Force Touch” özellikli yeni iPhone modelinde de bulunacak. Yeni iPhone’un daha ince bir kasaya sahip olacağı da gelen iddialar arasında.

iphone-6sin-kasasi-inceliyor

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, iPhone 6s adını alması beklenen yeni iPhone modelinde Force Touch özelliği bulunacak.
Apple’ın geçen yıl tanıttığı Macbook Air ve Macbook Pro’larda yer alan Force Touch, kullanıcıların farklı sertlikteki dokunuşlarla trackpad’leri kontrol etmelerini sağlıyor.
Farklı dokunuşları algılayabilen ve bu özelliği sayesinde kullanıcıların verdikleri komutlarını yerine getiren Force Touch’ın aynı zamanda iPhone 6s’in daha ince bir kasaya sahip olmasına imkan vereceği belirtiliyor.

“KASA DAHA DAYANIKLI HALE GELECEK”

Aynı iddiaya göre, iPhone’un kasasında değişikliğe gitmeyi planlayan Apple, iPhone 6s’te Apple Watch Sport’ta bulunan 7000 alüminyum isimli malzemeyi kullanacak.
Bu malzemenin şu anda kullanılandan daha dayanıklı olduğunun altını çizen Kuo, yeni kasanın kullanımda olan modellere oranla yüzde 60 daha kuvvetli olacağının altını çiziyor.

iPHONE 6S NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Eylül 2014’te iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’u Kaliforniya’da tanıtan Apple’ın, yeni iPhone modelini önümüzdeki aylarda tanıtması ve satışa sunması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone_6s_leaked_metal_chassis_04-640x640 iPhone 6s’in kasası inceliyor! için yorumda bulun

    iPhone 6s’in kasası inceliyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone 6s’in kasası inceliyor! için ilk yorumu yapabilirsin.