iPhone’a “iyi uykular” özelliği geliyor!

Teknolojik aletlerin artmasıyla uyku düzenimiz doğal olarak bozulmaya başladı. Apple da bunu düzeltmek için iOS 9.3 ile “iyi uykular” özelliğini aktifleştiriyor.

Apple, kullanıcıların göz yorulmasını engellemek ve aynı zamanda şarjın daha fazla gitmesi için Gece Mesaisi adını verdiği uygulamayı iOS 9.3 ile devreye sokacak.

Kısa bir sürede aktifleşecek olan Gece Mesaisi uygulaması gün batımından sonra iPhone ve iPad‘lerin ekranlarındaki renk dengesini ayarlayarak geceye uyumlu hale getirecek. Böylece kullanıcıların göz yorulmasının önüne geçilmiş olacak ve kullanıcılar yatağında telefonuyla oynarken parlak ışıklara maruz kalmayacak.

apple-iyi-uykular-ozellik

Özelliğin çalışma sistemi ise gayet basit. Cihaz konum servislerini ve geçerli saati kullanarak güneşin battığı uyarısını veriyor ve ekran renklerini, turuncu, kırmızı tonları ağırlıklı belirleyip mavi ile beyazı azaltarak, daha “sıcak” hale getiriyor.

Apple, Gece Mesaisi uygulaması hakkında verdiği açıklamada “Birçok araştırma, akşam saatlerinde parlak açık mavi renge maruz kalmanın günlük ritminizi etkilediğini ve uykuya dalmayı zorlaştırdığını gösterdi.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. apple-gece-mesaisi iPhone’a “iyi uykular” özelliği geliyor! için yorumda bulun

    iPhone’a “iyi uykular” özelliği geliyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone’a “iyi uykular” özelliği geliyor! için ilk yorumu yapabilirsin.