IŞİD vurulma videosu diye Medal of Honor videosu koydular!

İran devlet televizyonunda IŞİD’in vurulma haberinde kullanılan IŞİD militanlarının öldürülme videosunun Medal of Honor oyununa ait olduğu ortaya çıktı.

Arap ülkelerinde yapılan IŞİD‘in vurulma haberinde kullanılan IŞİD militanlarının öldürülme görüntüleri aslında sahteymiş. Haberde yayınlanan video gerçek değil, Medal of Honor oyununa ait bir kesit.

İran‘da oldukça ilgi çeken bu haberde anlatılana göre Hizbullah keskin nişancısı 6 adet IŞİD militanını öldürüyor. Fakat haberde gerçek diye gösterilen video aslında 2010 yılında Electronic Arts oyun şirketinin yaptığı Güneybatı Asya’da geçen Medal of Honor oyununa ait.

Bir anda ülkede olay yaratan ve tepki alan bu video, tüm TV şebekeleri tarafından kaldırıldı. Haber şirketleri ise yaptıkları hatayı hiçbir şekilde dile getirmedi.

Arap kanalların kullandığı haber videosu:

Medal of Honor’daki gerçek video:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. cevdet dedi ki:

  Türkiye’de de bir haberde yanılmıyorsam Assasins Creed: Revolutions oyununun afişini kullanmışlardı bir haberde 🙂 Bu komik durumu oyun yapımcıları açısından tahlil edersek, son yıllarda gerçekliğe bir adım daha yaklaştıkları kanaatine varabiliriz sanırım.

 2. Ali dedi ki:

  Medal OF Honor oyununu oynamıştım, bu kadar dikkatli olmadığım kesin.Fakat oyun sektörüne kadar dadandılarsa hakikatten üretkenlikte sıkıntı yaşıyorlar demektir…

 3. Yılmaz dedi ki:

  Bu son zamanlarda çeşitli ülkelerde yapılan savaşlar özellikle savaş oyunları üreticilerine oldukça yaradığını düşünüyorum. Her felaketden pay çıkaran bu seferde onlardan biri oyun üreticileri oldu.

 4. deniz dedi ki:

  İran ışid i neden vursunki bizim en büyük düşmanımız tabi hile yapcaklar onlardan her şey beklenir. onlar ile bizler arasında fark var. Işid ile tek mücadele eden bizleriz. ve edeceğiz de