İşte dünyanın en hızlı arabası Bugatti Chiron’un fiyatı!

Dünyanın en hızlı arabası olmaya hazırlanan 1500 beygir Bugatti Chiron’un uzun zamandır beklenen fiyatı açıklandı. İşte Bugatti Chiron’un fiyatı ve özellikleri!

Bugatti‘nin bir önceki modeli olan Veyron‘un özelliklerine, Bugatti Chiron ile gölge düşürülecek. Bugatti, 1500 beygir gücü olan Bugatti Chiron ile Veyron‘un hız rekorunu egale etmeye hazırlanıyor.

İşte dünyanın en hızlı arabası Bugatti Chiron'un fiyatı

Bugatti Chiron teknik özellikleri ve fiyatı;

Bugatti Chiron0’dan 100 km/s hıza 2.5 saniyeden az bir sürede çıkabiliyor ve dört adet turbo kompresörle genişletilmiş. Bu da Chiron‘un 1500 beygir gücüne sahip bir canavara dönüşmesini sağlıyor.

Chiron‘un motoru Veyron‘un W16 motorunun tekrar tasarlanmasıyla oluşturulmuş ve Chiron saatte yol limitiyle birlikte 420 km hıza çıkabiliyor. Limitlerin kalkması durumunda ise araç saatte 460 km hıza çıkabilecek.

İşte dünyanın en hızlı arabası Bugatti Chiron'un fiyatı!

Öte yandan Bugatti Chiron, yeni titanyum egzoz sistemine ve karbon fiber kullanan ilk airbag sistemine sahip ve yeni model için takviyesiz karbon fiber tasarlanarak arabanın tasarımı genişletildi.

Firma, dünyada sadece 500 adet Chiron üretileceğini ve şimdiden 2.4 milyon €‘ya 3 tanesinin satıldığını duyurdu. Cenevre Otomobil Fuarı‘nda birçok araba sergilenecek ama bu arabaların Chiron‘un önüne geçmesi pek de mümkün değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Murat dedi ki:

    Araba çok güzel resmen içim gitti. İç dizaynı mükemmel ötesi olmuş. O kadar param olsa bir dakika düşünmeden alırdım, bence fiyatını hak eden bir araba olmuş.