John McAfee, virüs programlarıyla ilgili konuştu!

McAfee antivirüs programının yaratıcısı John McAfee, hem McAfee hem de diğer antivirüs programlarıyla alakalı konuştu.

Günden güne hızla gelişen internet ortamında, antivirüs programları vazgeçilmez bir hale geldi. Yaptığımız alışverişlerde kart bilgilerimizin, bilgisayarımızda kayıtlı olan kişisel ve iş verilerimizin bir şekilde zararlı yazılım ve virüslerden korunması gerekiyor.

John-Mcafee-antivirus

Antivirüs programları bu korunma ihtiyacımızı karşılıyor fakat son dönemlerde oluşan olaylarla kullanıcılar artık antivirüs programlarını kullanmaya pek güvenemez oldu.

Geçtiğimiz günlerde eski bir Kaspersky çalışanı tarafından yapılan açıklamalar da şirketin itibarını ve güvenini sarsmıştı.

mcafee-antivirus-program

Bu tür olayların artması üzerine McAfee‘nin kurucusu ve CEO’su olan John McAfee, açıklamalarda bulundu;

John McAfee, sadece 4 kişiyle kurdukları şirketin 10 milyar dolar kazandığını ve şirketin halka açılmasından sonra 1000’den fazla çalışanının olduğunu belirtti. Virüs programlarından da gayet memnun olduğunu fakat iOS, Android ve Windows gibi işletim sistemlerinin tam anlamıyla güvenilir olmadığını söyledi.

Kullanıcıların sorduğu soruları yanıtlayan John, “Artık yazılımcı ve hackerlar arasında pek bir çekişme yok. Yeni olan her gelişme ilk olarak yazılımcılar ve hackerlar tarafından biliniyor ve yeni çıkan cihazların hiç biri son teknoloji ile üretilmiyor. Şu an piyasada 1000’den fazla virüs ve zararlı yazılım içeren mobil uygulama olduğunu herkes biliyordur. Artık hackerlar küçük bilgisayarlarla veya mobil uygulamalarla ilgilenmiyor. Bir araya gelerek büyük işler yapmak için uğraşıyorlar. Bu saldırıları engellemek için de virüs programlarına değil, bilgisi güçlü olan yazılımcılara ihtiyacınız var.”

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. harun dedi ki:

    Farklı virüsler yaratıp sadece kendi yaptıkları programlarla engelleyen virüs temizleyici şirketlerini anlayamadım. Her gün farklı virüsler yazıyorlar. Virüslerden korunmanın tek yolu yolu bilgisayar kullanmamak.