Kholat: Dyatlov Geçidi oyun incelemesi

Kholat, 2 Şubat 1959’da 9 kayakçının Ural Dağları’nda esrarengiz bir şekilde ölü bulunmalarını konu eden bir gerilim-korku oyunudur.

kholat-dyatlov-gecidi-oyun-incelemesi Tarihe Dyatlov Geçidi olayı ya da Dyatlov Geçidi kazası  olarak geçen bu olayda, 9 kayakçı Ural Dağları’na kayak ve  kamp yapmak için gitmişlerdir. Oluşan tuhaf olaylar  sonucu 2 Şubat 1959 gecesinde esrarengiz bir  şekilde ölmüşlerdir.

 Gerçek hayattaki “Dyatlov Geçidi” olayını konu baz  almıştır.

Olaylar, Kholat Syakhl (Rusça: Холат-Сяхыл) dağının  doğusunda bulunan ve bu olayın ardından grubun lideri olan Igor Alekseievich Dyatlov’un soyadını alan Dyatlov Geçidi‘nde gerçekleşmiştir.

Araştırmacılar, kayakçıların olay gecesi bilinmeyen bir nedenden ötürü çadırlarını içten yırtarak -30°C sıcaklıkta ve yoğun kar yağışında çıplak ayakla ve yarım yamalak giysilerle çadırı terk ettiğini belirtmiştir.

kholat-dyatlov-gecidi-oyun-incelemesi

Bulunan cesetlerden ikisinin kafatasında; diğer ikisinin kaburgalarında kırıklar tespit edilmiştir.

Aynı zamanda cesetler bulunduğunda, üzerlerindeki kıyafetlerde yüksek miktarda radyasyon tespit edilmiştir. Kholat da bu olayı baz alarak yapılmış bir gerilim-korku oyunudur.

Oyunu oynamak için Steam üzerinden 31,00 TL karşılığı satın alabilirsiniz.

Aşağıda, Fedupsamania YouTube kanalında yayınlanmış bir oyun serisi mevcuttur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kholat-oyun-incelemesi Kholat: Dyatlov Geçidi oyun incelemesi için yorumda bulun

    Kholat: Dyatlov Geçidi oyun incelemesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kholat: Dyatlov Geçidi oyun incelemesi için ilk yorumu yapabilirsin.