Kuzey Kore hidrojen bombası denedi, deprem oldu!

Kuzey Kore‘nin Türkiye saatiyle sabaha karşı 04:00‘da denemiş olduğu hidrojen bombası yarattığı etkiyle 5.1 şiddetinde yapay bir depreme sebep oldu.

10 yıldır nükleer silahlanma ve nükleer bomba denemeleriyle bilinen Kuzey Kore, tüm dünyanın karşı çıktığı hidrojen bombası testini Türkiye saatiyle dün gece sabaha karşı 04:00‘te yaptı.

Yapılan hidrojen testinin ardından Kuzey Kore‘de bir deprem meydana geldi. Japonya bu depremin şehir merkezinden uzak bir noktada olduğunu belirtse de, ABD‘nin yaptığı ölçümlere göre depremin merkez üssünün Punggye-ri‘deki nükleer santrale oldukça yakın olduğu bildirildi.

deprem-kuzey-kore-hidrojen-bomb

İlk hidrojen bombası testinin 6 Ocak 2016 tarihinde Kuzey Kore tarafından başarıyla gerçekleşmesi haliyle resmiyet de kazandı.

kuzey-kore-hidrojen-bomba-deprem

Daha önce de 3 nükleer bomba denemesi gerçekleştiren Kuzey Kore, 4.3, 4.7 ve 5.1 şiddetlerinde yapay depremlere sebep olmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kuzey-kore-hidrojen-bomba-test Kuzey Kore hidrojen bombası denedi, deprem oldu! için yorumda bulun

    Kuzey Kore hidrojen bombası denedi, deprem oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kuzey Kore hidrojen bombası denedi, deprem oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.