Kuzey Kore lideri, Apple MacBook kullanıyor!

Dünya genelinde uyguladığı yasaklar ve cezalarla gündeme gelen Kuzey Kore‘nin diktatör lideri Kim Jong-un’un kullandığı bilgisayar şaşkınlık yarattı.

Dış dünyayla ilişkisini kesen Kuzey Kore, teknolojiden geri kalmayı ihmal etmiyor. Dış dünya ilişkisini kesmesinin sebebi ise genç diktatör Kim Jong-un tarafından yönetilmesidir.

Gündeme genellikle halka ve topluma uyguladığı yasaklar ve suçlulara verdiği cezalarla gelen Kim Jong-un’un kullandığı bilgisayar ise herkesi şaşırttı.

 

Sabaha karşı attığı bir tweet ile Kim Jong-un‘un kullandığı bilgisayarı ortaya çıkaran Reuters muhabiri James Pearson gündem konusu oldu.

ABD karşıtı olarak bilinen ve siyasette sürekli ABD ile atışan Kim Jong-un, Apple MacBook kullanıyor.

Amerika karşıtlığıyla bilinen Kim Jong-un‘un Apple MacBook bilgisayar kullanması ise dünya genelinde bir şaşkınlık yarattı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. asaf dedi ki:

  ya ne kullanacaktı böylesi keyfine düşkün bir diktatör istese de kendine özgü bu kalitede bir şey yaptıramayacağı için abd düşmanlığı da olsa onların ürünlerini kullanacak. Bizde israili sevmeyiz ama yahudinin kolasını lıkır lıkır içeriz, hatta mübarek ramazan günlerinde soframızdan eksik etmeyiz….

 2. shell dedi ki:

  istediği kadar amerika karşıtı olsun, kullanmayan mı var ya da class birşey kullanmak isteyip de alternatif bulabileceği bir firma mı var. Adamlar dünyayı tek eline almışlar. Recep Tayyip Erdoğan da macbook kullanıyor. Sanırım epey bir lider kullanıyor Apple ürünü…

 3. Gökhan dedi ki:

  Bu adam gerçekten garip. Birçok yasak uyguluyor, düşman sayısını arttırıyor, kendisinden soğutuyor ama yaptıklarını idrak edemiyor. Bir insan koyduğu yasağı çiğner mi..

 4. Umut dedi ki:

  Enteresan bir adam bu ya. Kendi halkını kölesi gibi kullanıp yapmadığı zülüm kalmıyor, iletişimlerini kesip dünya ile irtibatlarını koparıyor, kendisi ise uyanmadan paşa paşa yaşıyor.

 5. adil dedi ki:

  bu adamın bence akıl sağlığı yerinde değil başımıza en büyük bela bu olacak gibi gözüküyor. kendi kullanıyor ama halkına kullandırmıyor acaip bir şey demekki zaten bak gör.

 6. cwlerde dedi ki:

  Kuzey Kore bu kadar ABD’ye kafa tutuyor ama görünen köyde kılavuz istemez. Resmen bir APP STORE mağazası açılacak kadar almış da almış…
  Yarın bir gün de ABD’ye kafa tutup kaldırtır, ve tüm ülke içindeki prens’in yetkisi var…

 7. Furkan dedi ki:

  Evet tamam amerikayı sevmiyor olabilir fakat apple ürünleri dünyanın her yerinde kullanılıyor o kadarda garibime gitmedi bu haber benim çok mu nefret ediyordu pek haberim yok benim 🙂

 8. mehmet dedi ki:

  vay tombiş vay. halktan biri kullansa hemen astırır. bunu gibileri elime geçirsem. neyse günaha girmiycem

 9. Çağlar dedi ki:

  İşte dünyanın adaleti. İşte dünyadaki hak dengesi. Bu adam amerikan malı kullanan insanları cezalandırmıyor muydu? Adamdaki keyfe bak. Belki açmasını bile bilmiyordur o bilgisayarı…