Lexus, Hoverboard tanıtım videosunu yayınladı!

Şimdiki gençler pek bilmez ama bizim çocukluğumuzun efsane filmi Geleceğe Dönüş Serisi idi. Filmin gelecek sahnelerinde çokça yer verilen hoverboard sonunda gerçek mi oluyor?

Tanıtım videosundan izlediğimiz kadarı ile şimdilik hoverboard’ın filmdeki seviyeye gelemediği açık. Ancak bir başlangıç olduğu, ilerleyen yıllarda çok daha gelişerek hayallerimize yaklaşacağı beklenebilir.

lexus-hoverboard-1

Hoverboardın üretici firması Lexus tanıtım videosunu 5 Ağustos tarihinde yayınladı. Yapılan onlarca spekülasyon ve yayınlanan sahte videolara karşın şirket sözünde durarak tanıtım videosunu yayınladı.

Hoverboardın tanıtım videosunda aleti kullanmaya çalışan kişi ünlü kaykaycı RossMcGouran. Sizlerin de dikkat edeceği gibi ünlü kaykaycı hoverboard kullanımında epey zorlanıyor. Bunun nedenlerinden biri de hoverboard ile kaykay arasında bazı kesin farklar olması. Özellikle denge konusundaki bu farklar ünlü kaykaycının birçok kere yere düşmesi ile sonuçlanıyor.

Videoda da görebileceğiniz gibi hoverboard ciddi miktarda gaz çıkarıyor. Bu gaz nitrojen gazıdır. Hoverboard’ın havada durmasını sağlayan şey bir dizi süper iletken tarafından desteklenen mıknatıs sistemleri. Bu iletkenler işlerini hakkıyla yapabilmek için soğutulmaya ihtiyaç duyuyor. Bunu da soğutma konusunda en başarılı sıvı madde olan nitrojen sayesinde başarıyor. Soğutma işleminde kullanılan nitrojen sonrasında gaz olarak hoverboarddan atılıyor.

lexus-hoverboard-3

Hayallerdeki hoverboard olmasa da Lexus firması bir başlangıca imza attı. Belki biz kullanamayacağız ama çocuklarımızın hayallerdeki hoverboardları kullanması olası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. lexus-hoverboard Lexus, Hoverboard tanıtım videosunu yayınladı! için yorumda bulun

    Lexus, Hoverboard tanıtım videosunu yayınladı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lexus, Hoverboard tanıtım videosunu yayınladı! için ilk yorumu yapabilirsin.