Minecraft oyunu yapay zeka için kullanılacak!

Microsoft yapay zeka konusunda oldukça büyük işlere imza etmek istiyor. Bunun için de yapay zekayı geliştirmek adına Minecraft oyununu kullanacak.

2014 yılında Minecraft‘ın yapımcısı İsveç merkezli şirket Mojang’ın Microsoft tarafından satın alınmasıyla oyun çeşitli platformlarda kullanılmaya başlanmıştı.

Çocukların eğitimi, büyüme ve gelişme konularından sonra şimdi de Minecraft oyunu yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesi için kullanılacak.

minecraft-oyunu-yapay-zeka

Sistemin nasıl çalışacağı hakkında bilgi verecek olursak; örneğin, Londra’da yaşayan, dağ sporu ile uğraşan bir birey, herhangi bir tepe-dağ gibi eğime tırmanma isteğiyle Microsoft’un projesine başvurduğu zaman, Minecraft karakterlerinden faydalanarak, kişiye bir emsal teşkil ediliyor.

  • Yani özet olarak dağa tırmanmayı isteyen bir kişi Minecraft oyunuyla eğitiliyor. Böylece dağa çıkmak isteyen kişi, dağa çıkmadan önce gerekli donanımlarla donatılmış oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. minecraft-oyunu-yapay-zeka-icin-kullanilacak Minecraft oyunu yapay zeka için kullanılacak! için yorumda bulun

    Minecraft oyunu yapay zeka için kullanılacak! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Minecraft oyunu yapay zeka için kullanılacak! için ilk yorumu yapabilirsin.