Mısır Piramitleri’nin sırrı çözülüyor!

Mısır Tarihi Eserler Bakanı Memduh ed-Demati, yaptığı açıklamada bulunan yeni verilerle Mısır Piramitleri’nin sırrının büyük oranda çözüldüğünü bildirdi.

Yıllar boyunca araştırılan ve gizemi hala çözülemeyen Mısır Piramitleri, her geçen gün gizemini arttırıyor. Birçok insan piramitlerin insanlar tarafından değil de, dünya dışı varlıklar tarafından yapıldığına inanıyor.

Bu günlerde ise aralarında Keops Piramidi‘nin de bulunduğu 4 piramit inceleniyor ve incelemeler sonucunda bu piramitlerin sırrını çözmeye yönelik birçok bilgi toplandı.

misir-piramitleri-sirri-cozuldu

Mısır Tarihi Eserler Bakanı Memduh ed-Demati, piramitlerin incelenmesiyle alakalı konuşarak Japon, Fransız ve Kanadalı bilim insanlarının Scan Pyramids (Piramitleri Tarama) projesi kapsamında ortak bir çalışma yöneterek şimdiye kadar hiç bulunmayan bilgilerin gün ışığına çıkarıldığını belirtti.

Ekip piramitlerin içini yüksek çözünürlüklü kameralar ve X-Ray cihazları gibi yüksek teknolojili aletlerle inceliyor. Mısır Tarihi Eserler Bakanlığı’nın Ekim 2015‘te yaptığı bir açıklamada 2016 yılına Mısır Piramitleri‘nin damga vuracağını söylemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Erdi dedi ki:

  hayatım boyunca en çok merak ettiğim şeylerden biridir mısır piramitleri, bilgi için teşekkürler işe bakalım neler olacak 🙂

 2. Sabri dedi ki:

  Yıllardır bu tür haberleri duyuyorum, fakat hala hiç kimse tarafından Mısır Piramitlerinin sırrı tam olarak çözülemedi, o yüzden pek bi umutlu değilim ama bilim adına araştırmaya devam edilmeli.

 3. Adem dedi ki:

  Mısır piramitlerine dair bir çok teori var, gerçeği tam anlamıyla duymak ve bilimin bu kadar eski tarihteki yapıtlarını anlamak heyecan veriyor

 4. Volkan dedi ki:

  mısır piramitleri hep dikkatimi çekmiştir. sırlarının kolay kolay çözünleceğini düşünmüyorum. bu tip haberler ara ara hep çıkıyor ama sonuç hep hüsran oluyor. bakalım umudum var ama birgün çözülecek 🙂

 5. Furkan dedi ki:

  Teknolojinin faydaları arkeoloji ve diğer bilimlere de yarıyor haliyle. Yeni gelişmelerle bulunacak olan verileri okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

 6. FatihÇ dedi ki:

  Mısır piramitlerinin tam olarak çözüleceğine inanmıyorum. Artık üniversitelerde bölüm haline gelmiş bi yapı. Çözüldüğü zannedilsede görüş ayrılıkları olacaktır.

 7. Ahmet dedi ki:

  Hep merak etmişimdir sunların nasıl yapıldığını biran önce çözselerde aydınlatsalar bizleri, insan yapımı gibide durmuyor hiç dedikleri gibi dünya dışı varlıklar mı acaba 🙂