Need for Speed sonunda doğru yolu buluyor

Efsanevi otomobil yarışı serisi Need for Speed yeni oyununun tanıtım videosunu yayınladı. Oyun sektörünün en büyük etkinliklerinden biri olan gamescom’da yayınlanan tanıtım videosu oyunun meraklıları arasında büyük bir heyecan dalgası yarattı.

Sıradan yarış oyunlarından oldukça farklı olan Need for Speed son zamanlardaki oyunları ile eski havasını yitirmişti. Yarattığı üst üste hayal kırıklıklarının ardından oyun severlerin gönlündeki yeri yitiren Need for Speed yeni oyunuyla tekrar iddialı olacağa benziyor.

need-for-speed-2015-2

Need for Speed’in devam oyunlarında yaptığı en büyük hata oyunu köklerinden ayırarak, sevenlerini hayal kırıklığına uğratmasıydı. İnsanlar bu yarış oyununu oynarken kesinlikle çok daha fazlasını bekliyordu. Tanıtım videosundan ve oyunla ilgili ortaya çıkan diğer haberlerden anladığımız kadarı ile oyunun yapımcılar bu hatalarından vazgeçerek oyunu köklerine döndürmüş gibi duruyorlar. Bu durum benim gibi ilk oyunların müptelası olan oyun severleri mutlu edebilecek mi göreceğiz.

need-for-speed-2015-3

Need for Speed tekrar oynanabilirliği ve her seferinde farklı bir şekilde gelişebilecek senaryosu ile çok çekici bir oyundu. Şehir içindeki yarışçılarla rekabete girerek zirveye ulaşmaya çalışıyorduk. Need for Speed’in sadece bir yarış oyunu olduğunu söylemek büyük bir yanlış olur.

E3 oyun fuarında ilk tanıtımı gerçekleştirilen Need for Speed, gamecomda yayınladığı yeni taıtım videosu ile dikkatleri daha çok üzerine çekti. Umutlarımızı arttıran yeni oyunun beklediğimiz gibi çıkmasını umuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Nihatcan Kayrul dedi ki:

  ne oynardık zamanında

 2. Başak Daşdemir dedi ki:

  yarış oyunların kralı

 3. Şükriye Tuğrul dedi ki:

  efsane geri dönüyor desenize

 4. Süleyman Teke dedi ki:

  bu oyun gibisi gelmedi