Netflix, 75 milyon üyeye ulaştı!

Ünlü dizi ve film izleme platformlarından birisi olan Netflix, yaptığı başarılı bir açılım ile kısa sürede 75 milyon üyeye ulaşmayı başardı…

Geçtiğimiz günlerde Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde birçok ülkeye açılan Netflix, bu açılımın ödülünü çok kısa bir sürede almış gibi gözüküyor.

Yıllardır bizi bekletmesine rağmen geçtiğimiz günlerde Türkiye‘de de hizmet vermeye başlaması ile beklediğimiz günlerin meyvesini bizlere sunan Netflix, belki de sektördeki en iyi karara varmış olabilirler. Çünkü kısa bir süre önce çok fazla ülkede yaygın değillerdi ve üye sayıları da bu yüzden düşük denebilecek sayıdaydı.

netflix-75-milyon-uye

Ancak bir anda onlarca ülkeye açılma kararıyla 75 milyon üyeyi çok kısa bir sürede devirdiler. Fiyatlarından dolayı Türkiye‘de pek tutulmayacağını düşünsek de Netflix üzerinden lisanslı ve legal film izleme olanağı buluyoruz. Ha dersiniz ki “Biz zaten film sitelerinden ve torrentten film indiriyoruz. Eyvallah!” Ancak yapımcıyı ve oyuncuyu korumak için lisanslı ürünleri kullanmak ya da izlemek daha iyi bir seçenek olacaktır diye düşünüyoruz.

Daredevil, Jessica Jones, The Punisher, Luke Cage, Iron First gibi birçok kaliteli diziyi bünyesinde barındıran Netflix, şu an Türkiye‘de pek kullanılabilir halde değil. Çünkü altyazı ve dublajlar tam olarak eklenmedi. Altyazılar ve dublajlar eklendiğinde daha çok üyeye ulaşacağını düşündüğümüz platform, diğer dizi ve film platformlarına da örnek olacak gibi gözüküyor. Hulu ve Amazon Prime da bu açılımdan etkilenerek yavaş yavaş tüm ülkelere yayılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. netflix-nedir-dizi-film-izle Netflix, 75 milyon üyeye ulaştı! için yorumda bulun

    Netflix, 75 milyon üyeye ulaştı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Netflix, 75 milyon üyeye ulaştı! için ilk yorumu yapabilirsin.