Nvidia, Shield tabletlerini geri çağırdı!

Nvidia 2014 Temmuz ayında piyasaya sürdüğü Nvidia Shield tabletleri geri çağırma kararı aldı. Nvidia’nın daha çok oyun severler için piyasaya çıkardığı Nvidia Shield tabletler artık satılmayacak.

Nvidia-Shield-tabletleri-topluyor-2

Nvidia Shield tabletlerin geri toplanılmasının nedeni aşırı ısınma sonucu oluşabilecek patlama ya da yangın riski olarak açıklandı. Şirket tabletin bataryasında aşırı ısınma sorunu olduğunu ve bunun patlama ya da yangına sebebiyet verebileceğini açıkladı. Şirket topladığı tabletlerin yerine mağdur olan müşterilerine yeni tabletler verecek.

Nvidia-Shield-tabletleri-topluyor-4

Ayrıca Nvidia şirketi yaptığı açıklamada kullanıcılara tüm verilerini yedeklemeleri gerektiğini de hatırlattı. Şirket cihazın kullanımının tehlikeli olabileceğini belirterek, cihaz sahiplerinin cihazları geri teslim etmesini ve değişim programına katılmaları gerektiğini belirtti.

Nvidia-Shield-tabletleri-topluyor-3

Nvidia’nın iddialı ürünlerinden olan Nvidia Shield tabletleri, özellikle oyun severler için gayet ideal bir tabletti. Nvidia Shield tabletin özelliklerini hatırlatalım. 8 inç büyüklünde ekrana sahip olan Nvidia Shield 1920 x 1200 piksel çözünürlükte. Artık bir standart haline gelmiş olan dokunmatik ekran özelliğini belirtmeye bile gerek yok. Tablet 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahipti. Nvidia Shield tabletlerin işlemcisi ise şirketin kendi ürettiği işlemci olan 2.2 GHz hızındaki Nvidia Tegra K1 işlemci. Ayrıca Nvidia Shield tablet 5 MP çözünürlükte ön ve arka kameralara sahip. Tabletin kullandığı işletim sistemi ise Android 5.0 Lollipop işletim sistemi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. NVIDIA-SHIELD-Tablet Nvidia, Shield tabletlerini geri çağırdı! için yorumda bulun

    Nvidia, Shield tabletlerini geri çağırdı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nvidia, Shield tabletlerini geri çağırdı! için ilk yorumu yapabilirsin.