Parmak Damarı Teknolojisi Başladı

parmak-damari-teknolojisi-bankalarda-kullanilmaya-baslandi

 

Parmak damarı teknolojisi, bankalardaki işlemlerde imza yerine geçecek şekilde kullanılmaya başlandı.

Parmak damar haritasını kullanarak yüksek güvenlik çözümleri sunan Hitachi’nin Parmak Damarı Teknolojisi, banka sektöründe kullanılmaya başlandı. Bu teknoloji sayesinde ATM’lerden kartsız olarak para çekme ve online bankacılık işlemlerinin onaylanması gibi farklı işlemlerde kullanılabiliyor olacak.

parmak damarı teknolojisi

İlk olarak Polonya’daki Bank Zachodini WBK tarafından kullanılmaya başlanan teknoloji, şube içerisindeki biyometrik imza çözümü olarak kullanılıyor. Bankanın müşterileri, sadece parmaklarını kullanarak hesap sözleşmelerini imzalayabiliyorlar.

Bu teknolojiyle birlikte imzalanan belgeler, otomatik olarak e-posta adresine gönderiliyor. Parmak damarı teknolojisi, müşterilerin işlemlerini kısa zamanda bitirmesinin yanı sıra bankalardaki kağıt kullanım oranını %80 oranında azaltmış.

Pilot banka olarak seçilen Bank Zachodini WBK’de uygulamanın başarıya ulaşmasının ardından yakın bir zamanda tüm şubelerde bu sistemin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. parmak-damari-teknolojisi-bankalarda-kullanilmaya-baslandi-705x290 Parmak Damarı Teknolojisi Başladı için yorumda bulun

    Parmak Damarı Teknolojisi Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Parmak Damarı Teknolojisi Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.