PayPal nedir, PayPal hesabı nasıl açılır?

PayPal, dünya genelinde en çok kullanılan elektronik para transferi servisidir. Milyonlarca kullanıcısı olan PayPalda hesap nasıl açılır detaylıca anlatıyoruz.

İnternette alışveriş yaparken uzunca formlar doldurmak yerine sadece e-posta ve şifremizi girerek güvenli bir şekilde alışveriş yapmak PayPal ile mümkün oluyor.

PayPal‘da 3 adet hesap türü bulunmaktadır;

  • Bireysel hesap
  • Ticari hesap
  • Premier hesap

PayPal hesabınızı nasıl kullanmak istiyorsanız ona göre hesap türünü seçerek hızlıca ücretsiz olarak PayPal hesabınızı oluşturabilirsiniz.

PayPal‘ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza bir ücretsiz kayıt (ücretsiz hesap açma) butonu gelecektir. Bu butona tıklayıp hesap türünüzü seçerek ilerlemeniz gerekiyor.

paypal-nedir-paypal-hesap-acma

Daha sonra karşınıza bir form çıkacak ve bu formda e-mail, şifre ve isim soyisim gibi bilgileri doldurmanız istenecektir. Doldurduktan sonra yapacağımız tek bir işlem kalıyor; hesabımıza banka veya kredi kartı eklemek.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra Kullanıcı Profili‘ne tıklayıp Kredi Kartı Ekleyin butonuna basarak kredi kartı bilgilerimizi giriyoruz ve hesabımız tam onaylı bir şekilde hizmet vermeye hazır oluyor.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra internetten alışveriş yaparken ödeme şeklinizi PayPal olarak seçip ödeme ekranında e-posta ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. paypal-nedir-paypal-hesabi-nasil-acilir PayPal nedir, PayPal hesabı nasıl açılır? için yorumda bulun

    PayPal nedir, PayPal hesabı nasıl açılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PayPal nedir, PayPal hesabı nasıl açılır? için ilk yorumu yapabilirsin.