PayPal Türkiye kapanıyor!

Dünyaca ünlü online para gönderme – alma servisi PayPal, resmi sitesinden yaptığı açıklamada Türkiye servisini kapattığını bildirdi.

Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan PayPal, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

  • Yapılan açıklamada;

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

ifadelerine yer verildi. PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurması birçok ticaret sitesini etkileyecektir. Bakalım önümüzdeki günlerde bu süreç nasıl işleyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. paypal-turkiye-kapaniyor PayPal Türkiye kapanıyor! için yorumda bulun

    PayPal Türkiye kapanıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PayPal Türkiye kapanıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.