Periscope nedir, nasıl kullanılır, yayın nasıl açılır?

Mikro blog sitesi Twitter‘ın sahip olduğu canlı yayın uygulaması Periscope, sosyal medyada bir fenomen haline geldi. Peki Periscope nedir, nasıl kullanılır?

Periscope adlı uygulama kişilere internette canlı yayın yapma imkânı sunmaktadır. Bu program sayesinde kolayca internette başka kişilere canlı yayın yapabilirsiniz.

Periscope sayesinde aynı zamanda başkalarının yaptığı canlı Periscope yayınlarını da kolayca izleyebilirsiniz. Bu uygulama Twitter tabanlı bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Periscope-nedir-nasil-kullanilir-canli-yayin

 

Periscope uygulamasına Twitter hesabınızı kullanarak giriş yapınca üç seçenek karşınıza çıkacak. İzle, Yayın ve İnsanlar olmak üzere üç seçenek karşımıza çıkıyor. Bunlardan Yayın seçeneği ile telefonunuzun kamerası, mikrofonu ve o an bulunduğunuz konumunuzla canlı yayın yapabilirsiniz. İzle seçeneği ile başkalarının canlı yayınlarını izleyebilirsiniz. Öte yandan İnsanlar adlı seçenek ile en popüler canlı yayınlara da göz atabilirsiniz. Uygulamaya Android ve iOS işletim sistemli cihazlarınızda sahip olmak için de uygulama marketlerinden Periscope olarak aratıp indirmeniz yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. periscope-nedir-periscope-benzeri-uygulamalar Periscope nedir, nasıl kullanılır, yayın nasıl açılır? için yorumda bulun

    Periscope nedir, nasıl kullanılır, yayın nasıl açılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Periscope nedir, nasıl kullanılır, yayın nasıl açılır? için ilk yorumu yapabilirsin.