Periscope’da izleyici sayısı nasıl arttırılır, işte 5 ipucu!

Mikroblog sitesi Twitter‘ın sahip olduğu Periscope‘un popülerliği her gün artıyor. Yayıncıların da tek sorunu var: Periscope’da izleyici arttırma. İşte 5 ipucu!

1- Yayınınıza uygun başlık kullanın: Yayının ilgi çekmesi ve izleyicileri yöneltmesi için başlık önemli bir faktördür. Başlık için kısa ve ilgi çekici bir başlık kullanmanız en uygundur.

2- Çekim kalitesi: Yayının içeriği kadar görsel anlamdaki kalitesi de önemlidir. Düşük kaliteli, takılan ve donan bir yayını izleyiciler izlemek istemez. Bu da sizin izleyici kaybetmenize yol açar.

periscope-nasil-izleyici-arttirilir

3- İzleyicilerle doğru iletişim kurmak: Yayın esnasında izleyicilerin yazdıklarını okumak ve cevaplamak izleyicileri yayında tutmak için çok önemlidir.

4- Yayınınızı sosyal medyada paylaşın: Yayınlarınıza başlarken mutlaka Facebook ve Twitter butonlarını aktifleştirerek yayınınızın sosyal medya sitelerinde paylaşılmasını sağlayın. Böylece sosyal medyadaki kitleye erişmiş olacaksınız ve izleyici kazanacaksınız.

5- Yayınlarınız düzenli olsun: Düzenli bir izleyici kitlesini elde edebilmek için yayınlarınızı haftada bir gibi uzun süreli olarak aksatmayın. Haftada 4-5 yayının izleyicileri yayınlarınıza çekmeye faydası olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. periscope-izleyici-kazan Periscope’da izleyici sayısı nasıl arttırılır, işte 5 ipucu! için yorumda bulun

    Periscope’da izleyici sayısı nasıl arttırılır, işte 5 ipucu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Periscope’da izleyici sayısı nasıl arttırılır, işte 5 ipucu! için ilk yorumu yapabilirsin.