PES 2016 ilk oynanış videosu yayınlandı!

Avrupa’da yeni futbol sezonunun yaklaşması ile iki büyük futbol oyunu olan PES ve FIFA hakkındaki haberler artmaya başladı. Şirketler bir biri ardına yayınladıkları videolar ve haberlerle kullanıcılarının yeni sezona ısınmasını sağlıyor.

pes-2016-screenshots-5

Winnig Eleven serisiyle efsane olmuş Konami futbol oyunları serisine PES ile devam ediyor. Birçok kişide Winnig Eleven serisinin getirdiği alışkanlıklar ve FIFA’nın yıllarca PES seviyesine ulaşamaması nedeniyle Konami‘nin futbol oyununu tercih etti. Ancak sizlerin de bildiği gibi oyun çevrelerinde FIFA’nın son yıllarda PES’i geride bıraktığı konuşuluyor. Zaten bu durum oyun satışlarına da yansımış durumda. İki dev şirket arasındaki müthiş rekabet biz oyun severlerin her geçen sene bazen oynanış açısınıdan daha iyi olmasa da daha gelişmiş oyunlar oynamamızı sağlıyor.

PES-2016-oynanis-videosu-4

Futbolda 2016 sezonunun yaklaşmaya başlaması ile PES mi FIFA mı sorusunu yeni sezon için yeniden sormaya başlayacağımız günlere yaklaşıyoruz.

Konami PES 2016 için ilk oynanış videosunu yayınladı. Oynanış videosunda ilk göze çarpan şey grafiklerin ne kadar geliştiği. Konami son yıllarda sıkça eleştirilere maruz kaldığı grafikler konusuna bu sene iyi bir el atmışa benziyor. Ayrıca oyuna eklenen birbirinden estetik çalım hareketleri ve yeni gol sevinçleri oynanış keyfini arttırabilir.

PES-2016-oynanis-videosu-3

PES 2016 ile futbol oyunu oynamanın keyfini deneyimleyebilmek için Eylül ayına kadar beklememiz gerekecek. Oyun PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360 için tüm Amerika kıtasında 15 Eylül’de, dünyanın geri kalanı için de 17 Eylül’de piyasada olacak.

İşte PES 2016 ilk oynanış videosu;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Özgüncan Kiriş dedi ki:

  YAŞASIN PES 😀

 2. Muratcan Çiftci dedi ki:

  fifa çok kötü aga pes iyidir

 3. Pelinsu Kürkçüoğlu dedi ki:

  ağzım sulandı valla 😀

 4. Emel Kangüleç dedi ki:

  PES OYNAYAN ADAMDIR 😀

 5. Nur Gürel dedi ki:

  Şu oyun çok iyi ya