Popcorn Time Virüsü Yayılıyor!

Son dönemlerde kullanıcıların verilerini kitleyen ve açmak için para talep eden virüsler artmaya devam ediyor. Bu virüslere Popcorn Time adlı virüs de eklendi.

Özellikle son yıllarda bilgisayarlara bulaştığında bilgisayarı kitleyip, para karşılığında açılmasını kullanıcıya ileten virüsler, bilgisayarda bulunan tüm dosyaları kilitliyor.

popcorn-time-virusu

Popcorn Time Virüsü

Popcorn Time adı verilen virüs de Windows işletim sistemli bilgisayarlara bulaşıyor ve AES-256 şifreleme türüyle dosyaları şifreliyor. Aynı zamanda virüsü yazan ekip, 1 bitcoin veya 780$ karşılığında bilgisayarı serbest bırakıyor.

Virüse yakalanan bir kullanıcı 7 gün içinde ödemeyi yapmazsa, sistemin verdiği referral linki arkadaşlarına göndererek onlara da yayılmasını yapmak zorunda. Aksi takdirde bilgisayardaki tüm veri siliniyor.

İddialara göre virüsü yazan yazılımcılar Suriye uyruklu ve aldıkları paraları yemek, ilaç ve barınak gibi yardımlarda kullanıyorlar.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. popcorn-time Popcorn Time Virüsü Yayılıyor! için yorumda bulun

    Popcorn Time Virüsü Yayılıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Popcorn Time Virüsü Yayılıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.