Porsche’den elektrikli araba: Mission E

Otomobil devi Porsche‘nin, yeni tanıttığı üstün özellikleri olan Mission E, elektrikle çalışıyor ve Tesla Model S‘e rakip olacak gibi.

Dünyanın en büyük ve bitmeyecek sektörlerinden olan otomobil sektörü günden güne değişmekte. Farklı markalar, farklı teknolojiler ve farklı otomobiller barındıran bu sektörde oldukça da büyük rekabetler var. Rakibinin önüne geçmemek için yeni teknolojiler peşinde olan markalar ise çevreyi kirletmeme konusuna özen gösteriyor. Bunun için de artık elektrikli araçlar hayatımıza girdi.

Bugün de Frankfurt’ta yapılan International Motor Show‘da Porsche‘nin yeni elektrikli aracı Mission E kullanıcılara tanıtıldı.

Araç dört kapıya sahip ve tasarım bakımından Tesla Motors‘un Model S serisine benzetilmiş. Aynı zamanda Mission E, hybrid yakıt sistemi bulunduruyor. 600 beygir gücüne sahip olan bu araç, 100 km/saat hıza 3.5 saniyeden az sürede çıkabiliyor. Araç tam dolu şarjıyla 500 km yol gidebiliyor ve sadece 15 dakikada toplam şarjının %80‘i doldurulabiliyor.

Aracın piyasaya çıkış tarihi henüz belli değil fakat tahmini olarak aracın piyasaya çıkarılma tarihi 2019 olarak düşünülüyor.

İşte Porsche‘nin son bombası elektrikli araç Mission E‘den fotoğraflar;

porsche-elektrikli-arac porsche-elektrikli-araba-1 porsche-elektrikli-araba porsche-elektrikli-arac-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. porsche-elektrikli-araba-2 Porsche’den elektrikli araba: Mission E için yorumda bulun

    Porsche’den elektrikli araba: Mission E için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Porsche’den elektrikli araba: Mission E için ilk yorumu yapabilirsin.