Robotlar Artık İnsanlara “Küsme” Duygusuna Sahip!

Alexia Lechot adlı bir tasarımcı, yapay zekayı ileri boyutlara taşıyarak alıngan kişilikli bir robot üretti. Robot iPad ile oyun oynayıp kaybettiğinde üzülüyor.

Günlük hayatımızda fabrikalarda ürün montajlama işlemlerinde kullanılan Delta robotlar, geliştirilerek başka bir boyuta geçti. İsviçre’de Alexia Lechot adlı tasarımcı, geliştirdiği yapay zeka sayesinde oluşturduğu ve Deltu adını verdiği robot, resmen insanlara küsüyor.

iPad ile oyun oynuyor, oyunu kaybettiğinde veya bir kişi tarafından kızdırıldığında o kişiyi görmezden geliyor, hatta o esnada selfie çekip Instagram‘a yüklüyor.

deltu-robot

Deltu adlı robot, insanlarla oyun oynayabiliyor.

Basit bir yapay zeka karakteri bulunan Deltu’nun üretilme sebebi, robotlar ve insanlar arasındaki ilişkilerin temellerini atabilmek ve robotların gerçek bir kişiliğe bürünüp insanlarla etkileşime geçmesine olanak sağlamak.

Deltu ECAL/Alexia Léchot from ECAL on Vimeo.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. robot-deltu Robotlar Artık İnsanlara “Küsme” Duygusuna Sahip! için yorumda bulun

    Robotlar Artık İnsanlara “Küsme” Duygusuna Sahip! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Robotlar Artık İnsanlara “Küsme” Duygusuna Sahip! için ilk yorumu yapabilirsin.