Rus hackerlar ABD’de borsa şirketi hackledi!

Rus uyruklu hackerlardan oluşan bir grup, ABD’nin önde gelen borsa şirketlerinden “Dow Jones Industrial Average“‘i hackledi..

Son teknolojik cihazların hepsi bildiğiniz üzere internete bağlı bir şekilde hizmet veriyor. E tabi ki teknoloji bu kadar gelişmişken aynı zamanda hackerlar da gelişiyor. Sürekli açık arayan ve ünlü şirketleri hackleyerek korku salan hackerlar bu defa da ABD’nin ünlü borsa şirketi “Dow Jones Industrial Average“i hacklediler.

dowjones-hacker-hack

Saldırıyı gerçekleştiren Rus hackerlar, yaptıkları açıklamada şirketin en alt tabakasındaki yazılımlara ve verilere ulaştıklarını söylediler.

Ünlü haber sitesi Bloomberg tarafından yapılan araştırma sonunda Dow Jones yetkililerine bildirilen bu saldırının ardından bir sunucu taraması gerçekleştirildi fakat hackerlara ait bir iz bulunamadı. Aynı zamanda yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre 3500 kart ve iletişim bilgisinin ele geçirilmiş olabileceği söylendi.

Bunun üzerine Dow Jones yetkilileri bu hacklenme olayını hemen FBI‘a bildirdiler ve FBI da bu saldırının detaylarını ve hacklenmenin çözülmesi için çalıştıklarını söylediler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. russian-hacker-hacked-4Dow-Jones-Industrial-Average Rus hackerlar ABD’de borsa şirketi hackledi! için yorumda bulun

    Rus hackerlar ABD’de borsa şirketi hackledi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rus hackerlar ABD’de borsa şirketi hackledi! için ilk yorumu yapabilirsin.