Rus hackerlar Pentagon’un bilgisayarlarını hack’ledi!

ABD yetkilileri yaptığı açıklamada Rus hackerların yaptıkları bir saldırı ile Pentagon’un mail servislerini hacklediğini duyurdu.

Yapılan saldırı sonucunda, gizlenmemiş bir mail servisini hack’leyerek sisteme sızan hackerlar, kapatılan sistemden harici olarak 4000 askeri personelin ve sivilin verilerine ulaştıklarını belirttiler.

rus-hackerlar-pentagon-hackledi

25 Temmuz’da yapılan bu saldırı sonucu kısa bir süreliğine birçok sistem kullanılamaz hale gelmiş. Saldırıyı düzenleyen korsanlar ise sosyal medya üzerinden şifrelenmiş hesaplar sayesinde saldırıları gerçekleştirmiş.

Pentagon, şuanlık bu saldırıyı yapan hackerların Rus hükümetiyle bir bağlantı olup olmadığını araştırıyor. Saldırının boyutu araştırıldığında ise bu saldırıyı ancak hükümet yaptırır gibi fikirler ortaya atıldı.

Bu iddiayı destekleyen bir diğer faktör ise siyasi anlamdaki Rusya – ABD soğuk savaş devri..

Bakalım bu saldırının altından kim çıkacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 13030_rus-hacker-i-yakalatana-3-milyon-dolar-odul Rus hackerlar Pentagon’un bilgisayarlarını hack’ledi! için yorumda bulun

    Rus hackerlar Pentagon’un bilgisayarlarını hack’ledi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rus hackerlar Pentagon’un bilgisayarlarını hack’ledi! için ilk yorumu yapabilirsin.