Sahte iPhone şarj aleti can aldı!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Gabrielle Samuels, sahte şarj aletinden kaçan elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Gabrielle-Samuels

Teknoloji ve akıllı telefonlar hakkında bilgisi olan herkesin sahte ürün kullanmama konusunda yaptıkları uyarılara rağmen kullanıcılar yine de sahte ürünlere yönelebiliyor. Bu sahte ürünler insan sağlığına zarar verdiği gibi, bir de can aldı.

Texas eyaletinde yaşayan Gabrielle Samuels, gece telefonu sahte şarj aletine takılı halde müzik dinleyerek uyurken şarj aletinden kaçan elektriğin kulaklığa iletilmesiyle hayatını kaybetti.

Bu olaydan yola çıkarak aklımıza kazımamız gereken tek bir şey var, o da sahte teknolojik ürün kullanılmaması..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Semih dedi ki:

  Sahte şarj aletlerinin için orjinaline göre yarı yarıya daha az malzeme konularak üretiliyor. Apple ürünleri pahalı olsada orjinalden şaşmamak gerek

 2. Emincan dedi ki:

  Allah rahmet eylesin ama resmen ibretlik bir durum olmuş bu olay. Yazık günahtır insan canı bu kadar ucuz olmamalı..

 3. fikri dedi ki:

  Çok üzücü ve ibretlik bir olay. Ucuzluğa kaçmak demek sahte ürün almak demek değildir. Bu sebeple orijinal olup da daha ucuza satılan yerlere yönelmeliyiz. Çakma ürünleri asla almamalıyız.

 4. hande dedi ki:

  hep bu çinli ürünler nedeniyle oluyor arkadaş adamlar herşeyin sahtesini üretir oldular

 5. Deniz dedi ki:

  Orjinal şarj aletlerinde pil dolunca otomatik akımı kesme özelliğide var diye biliyorum. Sahte şarj aletleri ile telefon bataryasını patlatmakta mümkün.