Samsung Galaxy J5 özellikleri, inceleme, tanıtım!

Samsung‘un 2016 bombası olarak görülen Galaxy J serisinin 5.telefonu Samsung Galaxy J5‘in özellikleri belli oldu. Karşınızda Samsung Galaxy J5 özellikleri..

Samsung her geçen gün yeni bir telefon çıkarmaya devam ediyor. Her gün neredeyse bir telefon çıkarma seferberliği ilan etmiş olan Samsung, böyle olmasına rağmen her telefonu ile bekleyenleri heyecanlandırmayı biliyor. Yeni çıkacak telefonlarından biri olan Samsung Galaxy J5 de bekleyenleri heyecanlandıran türden bir telefon.

Samsung S serisinden sonra J serisine de yeni telefonlar gelmeye devam ediyor. Galaxy A serisinden bir alt seviye telefonların J serisinde olması Samsung için kaliteli telefon üretmemesi anlamına gelmiyor. J serisine yeni katılması planlanan J5 ise güzel özelliklere sahip. Yakın zamanda çıkması planlanan bu telefonun teknik bilgileri de yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu yıl çıkacağı düşünülen J5’te 5.2 inç büyüklüğünde HD çözünürlükte Super AMOLED ekran bulunacak.

samsung-galaxy-j5-ozellikleri

Ekranı büyüterek yola devam eden Samsung işlemci bakımından aynı özellikleri kullanacak. 1.2 GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 410‘u değişmeden yoluna devam etmeyi planlayan Samsung, 1.nesil J5 telefonlarda kullandığı RAM‘i arttıracak. 1. nesil telefonlarda 1.5 GB RAM kullanmışlardı; ancak yeni çıkacak J5‘lerde 2 GB RAM ile yoluna devam edecek. Ayrıca 16 GB depolama alanı ile piyasaya sürülecek J5‘lerde 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera kullanılacak. Android 5.1.1 Lollipop sistemin kullanılacağı Galaxy J5‘in şu an için çıkış tarihi bilinmiyor. Çıktığı zaman büyük ilgi ile karşılanacağı ise şimdiden bilinmesi gereken gerçeklerden biri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. samsung-galaxy-j5-ozellikleri-tanitim-inceleme Samsung Galaxy J5 özellikleri, inceleme, tanıtım! için yorumda bulun

    Samsung Galaxy J5 özellikleri, inceleme, tanıtım! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy J5 özellikleri, inceleme, tanıtım! için ilk yorumu yapabilirsin.