Samsung Galaxy Note 7 Toplatılıyor!

Şimdiye kadar 40 adet Samsung Galaxy Note 7 cihazının bataryasının patlaması haberlerinin artmasıyla Samsung, Galaxy Note 7 cihazlarını piyasadan topluyor.

Samsung’un son cihazı olan Galaxy Note 7 modeli, üretimde yaşanan bir hatadan dolayı batarya sorunlarıyla karşı karşıya. Birçok kullanıcı bataryanın çabuk bittiğini ve çok ısındığını, hatta patladığını Samsung’a iletince cihaz piyasadan toplatılıyor.

  • Samsung Türkiye de bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak;

Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note 7 ’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note 7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note 7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

ifadelerine yer verdi ve Türkiye‘de Samsung Galaxy Note 7 kullanan vatandaşlar için iade talebini kabul ettiklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. samsung-galaxy-note-7-batarya Samsung Galaxy Note 7 Toplatılıyor! için yorumda bulun

    Samsung Galaxy Note 7 Toplatılıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy Note 7 Toplatılıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.