Samsung SSD T3 tanıtım, inceleme!

Bilgisayarlarda kullanılan donanımlar arasında, elbette ki hard diskler önemli bir yere sahip. Sistemin kurulmakta olduğu bu aygıtlar, farklı teknik özelliklere sahip olurken, SSD modelleri ile daha hızlı kullanıma imkân tanıyor. Okuma ve yazma hızı oldukça yüksek olan SSD modeller, güncel teknoloji haberleri arasında Samsung T3 modeli ilgi çekiyor.

  • Yeni model SSD

Süper hızlı olarak tanımlanan bu ürün, diğer eski SSD’lere göre oldukça fazla iyi performans sağlanmasında yardımcı oluyor.

ABD’ de düzenlemiş olan CES 2016 fuarında tanıtılmakta olan Samsung SSD T3, şık tasarımı ile avuç büyüklüğü kadar dizayn edilmiştir. Kompakt tasarımı ile pek çok tüketicinin ilgisini çekmeyi başarmış olurken, T3 duyurusu hızı ile bekleyenleri ile buluşacak.

  • Kullanılan teknolojiler

Bu ürün için bazı teknolojiler tercih edilmiş olurken, performans açısından büyük bir etki ettiği görülebilir. Elbette ki yine bilgisayarınızın diğer donanımlarının da bu ürüne uyumlu olması ve beraberinde çalışması gerekiyor. Kullanılan teknolojiler ise şu şekildedir.

  • Vertical NAND ( V- NAND ) teknolojisi
  • SSD TurboWrite
  • Özellikleri hakkında bazı detaylar

Yukarıda yer alan teknolojiler içerisinde SSD TurboWrite elbette ki daha hızlı yazmaya imkân tanıyor. Bunun yanı sıra büyük multimedya içeriği depolamak istediğinizde de oldukça hızlı bir işlem sunuyor. Yine aynı şekilde verileri, içerikleri aktarmak açısından da gayet iyi denilebilir.

Bahsetmekte olduğumuz T3, USB 3.1 olmasından dolayı yeni model USB girişleri ile uyumlu olmaktadır. Yine USB 2.0 ile de çalışabilen modellerini görebilmek ilerleyen zamanlarda mümkün olabilir. Fakat hızlı yazma ve depolama imkânlarından yararlanabilmek için USB 3.1 tercih edilmesi gerekiyor. Ortalama olarak, saniye de 450 MB ‘ a kadar sıralı okuma sistemi geliştirilmiştir. Yine yazdırma hızı da bununla eş değer oluyor.

  • HDD’ den 4 kat daha hızlı

Zaten bildiğiniz gibi SSD modelleri HDD modellerinden kat kat daha hızlı olmaktadır. Fakat bu ürün normal bir HDD ürününden 4 kat daha hızlı aktarma ve depolama özelliğine sahip. Bu da sizlerin vaktinizi daha değerli olarak kullanmanıza, işlerinizi zamanında çözüme ulaştırmanızda yardımcı oluyor. Diğer güncel teknoloji haberleri için TEKNOLOJİ kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. samsung-t3-ssd Samsung SSD T3 tanıtım, inceleme! için yorumda bulun

    Samsung SSD T3 tanıtım, inceleme! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung SSD T3 tanıtım, inceleme! için ilk yorumu yapabilirsin.