Samsung, Tizen işletim sistemini Asya dışında da kullanmayı planlıyor

Bilindiği gibi Samsung cep telefonları Android tabanlı işletim sistemleri kullanıyor. Ancak Samsung’un kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemi de bulunuyor. Şirket, şimdilik sadece Asya pazarlarında kullanıcıya sunduğu Tizen işletim sistemini, Asya kıtası dışında ilk olarak Mısır’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Samsung’un ilk olarak Z serisi cep telefonlarında kullanmayı planladığı Tizen işletim sisteminin, Avrupa ve Kuzey Amerika piyasasındaki ilk ciddi denemesinin, Samsung Z3 telefonuyla olması bekleniyor. Samsung’un bu serideki performans ve kullanıcı yorumlarını gördükten sonra amiral gemisi olan Galaxy modelleri için de Tizen işletim sistemini piyasaya sürmesi beklenebilir.

SamsungGalaxyTab S2’nin basın konferansında bilgi veren Samsung Mısır IT ve Mobil Ürün Müdürü Rafet Halil Mısır’da Tizen işletim sistemini taşıyan ilk cep telefonlarının önümüzdeki yıl piyasaya sunulacağını belirtti. Tiezen işletim sistemi taşıyacak modelin Ssmsung Z1 modeli olacağı söyleniyor. Kuşkusuz işletim sisteminin Asya dışındaki bu ilk denemesi Tizen işletim sisteminin yayılması konusunda belirleyici olacak.

Bununla birlikte Hindistan, Bangledeş, Nepal gibi Asya pazarları için çıkacak Z3 modelinin Asya pazarlarından kısa süre sonra Mısır’da da kullanıcıya sunulabileceği belirtiliyor.

Samsung için Tizen işletim sistemi şirketin geleceği demek. Samsung’un büyük önem verdiği Tizen işletim sistemi ile Androide rakip olarak kendi telefonlarında kendi işletim sistemini kullanmayı amaçladığı biliniyor. Zaman Tizen işletim sisteminin akıbetini gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung-Tizen-1 Samsung, Tizen işletim sistemini Asya dışında da kullanmayı planlıyor için yorumda bulun

    Samsung, Tizen işletim sistemini Asya dışında da kullanmayı planlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung, Tizen işletim sistemini Asya dışında da kullanmayı planlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.