Samsung’un internet tarayıcısı AdBlock destekleyecek!

Bilgisayarlarımızın tarayıcısında kullandığımız AdBlock, bilindiği gibi reklamları engelliyordu. Şimdi de Samsung cihazların tarayıcıAdBlock‘u destekleyecek!

Neredeyse bütün Android kullanıcıları, reklam engelleme yazılımları yerine üçüncü parti reklam engelleme uygulamalarını tercih ediyor. Fakat Samsung‘a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre; Samsung kendi cihazlarının tarayıcısına reklam engelleme özelliğini entegre edecek.

İlk olarak bu özellik cihazlarda gelen standart tarayıcılara entegre edilecek. Samsung bu yenilikle, internette gezinen kullanıcıları rahatsız eden reklamları engelleyecek.

 

Fakat reklam engelleme özelliği sadece standart tarayıcılarda geçerli olacak. Yani telefonunuzda Google Chrome, Opera gibi sonradan yüklenen tarayıcılardan kullanıyorsanız bunun için eklenti kurmanız gerekecek.

Uzantının adı AdBlock Fast. Hem Android, hem de iOS cihazlar için mevcut. Öte yandan bir hatırlatma yapalım, eğer eski bir Samsung cihazına sahipseniz bu özellikten yararlanamayabilirsiniz. Zira reklam engelleme özelliği Android Lollipop ya da daha üst bir işletim sistemi kullanan cihazlar için aktifleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. adblock-browser-reklam-engelle Samsung’un internet tarayıcısı AdBlock destekleyecek! için yorumda bulun

    Samsung’un internet tarayıcısı AdBlock destekleyecek! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung’un internet tarayıcısı AdBlock destekleyecek! için ilk yorumu yapabilirsin.