Snapchat artık daha güvenli

Bir süredir sistemdeki güvenlik açıkları ile gündemde olan Snapchat, son güncelleme ile yeni güvenlik sistemini devreye soktu.

snapchat-artik-daha-guvenli

 

Güvenlik açıkları nedeniyle hacker’ların hedefi haline gelen Snapchat, İki faktörlü kimlik doğrulama sistemini kullanıma sunarak bu saldırıların önüne geçmeyi planlıyor.

Kullanıma giren yeni güvenlik sistemi kapsamında Snapchat kullanıcıları, başka bir cihazdan hesaplarına bağlandıkları zaman cihazlarına uyarı mesajı gönderilecek.

Bu sayede kişiler ve şirket olası bir hack saldırısını en kısa sürede fark edip gerekli önlemleri alabilecek. Ayrıca son güncelleme ile (Snapchat9.9) iPhone kullanıcılarının ön ve arka kameralar arasındaki geçişleri de kolaylaştırıldı.

2014 yılında fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat’ten 4.6 milyon kullanıcı bilgisi çalan hacker grubu, kullanıcı isimleri ve telefon numaralarını internette indirilmeye hazır şekilde sunmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. snapchat-artik-daha-guvenli7jNIuSxV6UqAzeWVhphc8g Snapchat artık daha güvenli için yorumda bulun

    Snapchat artık daha güvenli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Snapchat artık daha güvenli için ilk yorumu yapabilirsin.